Objawy - nadcisnienie-tetnicze

Nadciśnienie tętnicze

objawy.org.pl

Tytuł:   Czy mam nadciśnienie ?
Autor:  arek
10.3.2011, 09:01
Witam. Zauważyłem, że w ostatnim czasie występują u mnie pewne dolegliwości, które mogą wskazywać, że mam nadciśnienie. W czasie kaszlu bardzo zaczyna boleć mnie głowa, ból przechodzi stopniowo po paru minutach. Prowadzę siedzący tryb życia (w zimie.. bo jestem zbyt leniwy) a pozatym mam siedzącą pracę. Często miewam bóle głowy, w szczególności w trakcie lub po wysiłku. Ostatnio na tyle się tym zmartwiłem, że postanowiłem zmierzyć sobie ciśnienie. A więc siedziałem 30 minut w spoczynku i zmierzyłem, wynik to 160/110 i tętno 75, po paru godzinach przeprowadziłem kolejny pomiar w podobnych warunkach i wynik podobny, bo 155/100 i tętno 74. Dodam, że nigdy nie miałem takich problemów, przez okres lato / jesień byłem w świetnej kondycji fizycznej jednak zima i moje leniuchowanie dały chyba o sobie znać. Niedługo zamierzam znów ruszyć w trasę, lecz z moją aktualnie bardzo słabą kondycją jak byście radzili mi dojść do znów dobrej formy ?

Autor:  marysia
10.3.2011, 14:30
Cześć. Prawidłowe ciśnienie wynosi 120/80. Nadciśnienie zaczyna się od 140/90, choć z tym jest różnie i zależne od cech osobniczych. Żeby stwierdzić występowanie takowego należy opierać się na wynikach wielu pomiarów. Dwa wyniki za wiele nie mówią, jednak wskazywać mogą na nadciśnienie. Mało snu, brak ruchu, stres, kofeina, zapewne zła dieta. Cóż więcej potrzeba do nadciśnienia? Czas wreszcie zmienić styl życia, jeśli zdrowie Ci miłe. Po pierwsze idź do lekarza, zbadaj poziom HDL, LDL (cholesterol). Co do treningów to zacznij od leciutkich i krótkich, stopniowo zwiększając czas i trudność. Oczywiście systematyczność to podstawa.

Autor:  krzysiek
14.3.2011, 08:20
ja mam nadciśnienie i niestety cierpię na potworne bóle głowy przy tym, ale na całe szczęście znalazłem dobry lek na te bóle jest nim pyralgina polecam każdemu

Autor:  lidka
14.3.2011, 12:39
zgadzam się z tobą pyralgina jest faktycznie bardzo dobra na każde bóle nie tylko na ból głowy

Autor:  slawek
15.3.2011, 08:54
czyli przy nadciśnieniu można używać pyralginy bez żadnego ryzyka??

Autor:  Anitka
18.3.2011, 08:38
Raczej nie ma przeciwwskazań. Jednak zanim weźmiesz jakieś leki, to przeczytaj najpierw ulotkę. Możesz też skonsultować się z lekarzem albo farmaceutą.

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Jakiego koloru jest zielona piłka?

Pozostałe tematy: