Objawy - nadcisnienie-tetnicze

Nadciśnienie tętnicze

objawy.org.pl
nadciśnienie tętnicze


Wszyscy doskonale znamy tradycyjne badanie lekarskie wykonywane od niepamiętnych czasów przy użyciu mankietu opasującego ramię badanego, pompki, okrągłej skali wartości i stetoskopu lekarskiego. W dobie nowoczesnych technologii stetoskop i pompkę próbowano zastąpić urządzeniem do automatycznego pomiaru, który może być dokonywany samodzielnie przez pacjenta, ale tradycyjne badanie wciąż w środowisku medycznym uchodzi za bardziej wiarygodne. Co tak naprawdę bada lekarz uciskając na kilkanaście sekund nasze ramię i jakich informacji o stanie naszego zdrowia mu to dostarcza?

nadcisnienie-tetnicze-1ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi obejmuje dwie wartości: ciśnienie skurczowe i ciśnienie rozkurczowe krwi. Oznaczenia te dotyczą ciśnienia, jakie wywiera wyrzucana przez serce krew, na ściany naczyń krwionośnych- w tym przypadku dużej tętnicy- tętnicy ramiennej. Dwie oznaczane wartości dotyczą dwóch momentów pracy naszego serca- jego skurczu, podczas którego z dużą siłą wyrzuca przepompowywaną przez siebie krew do krwioobiegu i rozkurczu, gdy mięsień sercowy ma chwilę odpoczynku przed następnym skurczem. Ciśnienie krwi jest niezwykle zmienne, przy każdym nowym cyklu pracy mięśnia sercowego ( serce pracuje w cyklu skurcz-rozkurcz ) wartości ciśnienia są różne. Niebagatelną rolę odgrywa też cały szereg czynników zewnętrznych i wewnętrznych mogących wpływać na wartości ciśnienia.

 

Poznaj i Usuń Przyczynę Problemów z Ciśnieniem !!!!

Pierwotną Przyczyną problemów z ciśnieniem tętniczym mogą być toksyny i mikroorganizmy, niszczące ścianki naczyń krwionośnych. Do najgroźniejszych należą Grzyby candida, naturalny składnik naszej flory bakteryjnej jelita grubego oraz Pasożyty dostające się do organizmu przez przewód pokarmowy. Ich przenikanie przez jelita do krwiobiegu prowadzi nie tylko do zatrucia całego organizmu ale może uszkadzać cały system naczyniowy. Przewlekłe zmęczenie, ciągłe problemy gastryczne, problemy z ciśnieniem tętniczym, bóle głowy i stawów to jedynie kilka typowych objawów zatrucia organizmu przez drobnoustroje. Aby wykryć czy masz Obciążenia będącą przyczyną problemów z sercem i naczyniami krwionośnymi możesz wykonać Test Obciążeń Organizmu. Test umożliwia wykrycie wielu Obciążeń, które są przyczyną różnych chorób i dolegliwości. Do zatruwających nas Obciążeń należą, np.: grzyby, pasożyty, wirusy, bakterie, alergie, niedobory minerałów i witamin, borelioza czy chlamydia. Test Obciążeń Organizmu pomoże Ci ustalić przyczyny twoich dolegliwości. Nie czekaj, ponieważ nie rozpoznane przyczyny powodują powracające wciąż objawy ! Wykonaj Test Obciążeń Organizmu metodą dr Volla w jednym z ogólnopolskich oddziałów pobierając zniżkowy kupon

[pobierz kupon]
.

 

Nadciśnienie

Za prawidłowe ciśnienie krwi uznaje się w chwili obecnej ciśnienie wynoszące 120/80 mmHg. Pierwsza wartość, jak wyżej wspomniano oznacza moment skurczu, druga- rozkurczu serca. Ciśnienie o wartościach 130-139/85-89 mmHg zostało zdefiniowane jako ciśnienie wysokie prawidłowe, natomiast powyżej tych wartości zaczynamy mieć do czynienia z nadciśnieniem. Wysokie wartości ciśnienia muszą być potwierdzone kilkakrotnym badaniem w powtarzalnych warunkach, bez narażania badanego na stres lub wysiłek fizyczny bezpośrednio przed pomiarem. Stwierdzone nadciśnienie tętnicze jest wskazaniem do rozważenia dalszego leczenia.


Konsekwencje nieleczonego nadciśnienia

z reguły nie powoduje dolegliwości (pierwszym symptomem mogą być częste bóle głowy), dlatego długo rozwija się w ukryciu i bywa diagnozowane zdecydowanie za późno. Nadciśnienie obok miażdżycy jest głównym czynnikiem zgonów z powodu epizodów sercowo- naczyniowych.  Epizody sercowo-naczyniowe obejmują przede wszystkim zawały serca i udary mózgu- choroby, które wciąż plasują się w niechlubnej czołówce przyczyn zgonów w krajach wysoko rozwiniętych. Nieleczone nadciśnienie upośledza funkcję nerek i pogarsza przebieg choroby wieńcowej. Warto systematycznie kontrolować poziom własnego ciśnienia, by w razie wystąpienia nadciśnienia rozpocząć w porę działania zapobiegawcze.


Pozostałe tematy: